• Dansk
  • English
  • Svensk
  • Det lykkedes ikke at hente data. Tjek om du er forbundet til internettet og prøv igen. Gå til forsiden Log ind
    Forside

    Aktivitet

    Gymnastiksal

    Hedegårdenes Skole, Københavnsvej 34, 4000 Roskilde

    Fodbold, håndbold eller volley i hele Salen.

    Fodbold: Du kan booke salen til fodbold. Det er ikke muligt at opsætte bander og du skal selv medbringe en bold. Du skal selv trække nettet for bag fodboldmålene og fra igen i bookingtiden.

    Håndbold: Du kan booke salen til håndbold uden harpiks. Du skal selv medbringe håndbold. Du skal selv trække nettet for bag håndboldmålene og fra igen i bookingtiden.

    Volley: Du kan booke salen til volley. Du skal selv medbringe volleybold. Du skal selv tage net op og ned i bookingtiden. Nettet er placeret i det redskabsrum inde i hallen, der er længst til højre for indgangsdøren.

    Der er adgang til omklædning og bad. Når din booking er gennemført modtager du en mail med praktisk information omkring adgang til salen.

    Brugere må ikke benytte udstyr, der sætter mærker eller hakker i gulvet. (F.eks. udendørs sko, udendørs udstyr, sko med såler, der sætter mærker på gulvet og lignende). Brugere kan blive pålagt erstatningsansvar, hvis dette ikke overholdes.

    Hvis nøglen til Åben Hal Faciliteten bortkommer i din varetægt har Roskilde Kommune mulighed for, at opkræve erstatning. Erstatningsprisen ligger pt. på 500 kr. pr. nøgle inkl. Vedhæng.

    Parkering på Hedegårdenes skole.

    Det er ikke tilladt at køre med motoriserede køretøjer af brandvejen ind i skolegården, ligesom privatparkering ikke er tilladt i skolegården. Dette af hensyn til brand- og redningskøretøjer. Der henvises derfor til omkringliggende parkeringspladser, eksempelvis foran skolen. Se video om hvordan du finder vej fra P-plads til facilitet. Videoen ligger under ”Hedegårdenes Skole - hallen” på https://roskilde.dk/åbenhal

    Oplever du uopsættelige problemer med din booking, som eks. at nøglen ikke virker, døren ikke låser efter jer eller lignende, kan du ringe til Roskilde Kommunes Ejendomsdrift på 46318888. Oplever du ikke-hastende problemer eller har du forslag til forbedringer af Åben Hal er du velkommen til at skrive til aabenhal@roskilde.dk

    ---Besked fra facilitietsudbyder--- I denne idrætsfacilitet måler Roskilde Kommune på antallet af brugere og tidspunkter med kameraer fra systemet HallMonitor. Straks efter fotografering bliver de tagne fotos sløret, så ingen personer kan genkendes. De oprindelige fotos gemmes ikke og kan ikke genskabes. De slørede fotos bruges kun til at tælle antallet af aktive på det givne tidspunkt, for at kunne optimere udnyttelsen af de kommunale faciliteter. Du kan læse mere om indsatsen her: www.roskilde.dk/aktivitetsmåling

    Se mere

    Sport Name

    Medlemskab

    Få en firmaaftale og spil med kollegaer.

    Fra 250 DKK per måned

    Gå til Workplace
    Nær
    Se aktiviteter og ledige tider



    Henter data om aktiviteter i området...